cz      uk                                                                                                                              Eva Vošmiková, Havlíčkova 766, 267 51 Zdice, tel. +420 604 440 218, e-mail: artemisterra@seznam.cz
flash
Chovatelské potřeby
Potřebujete krmivo pro psy
nebo kočky? Vodítka, obojky
a vůbec potřeby pro Vaše miláčky ?

více zde ››
Více zde ››

Artemis terra
Chovatelske potreby
www.weimaranerpedigrees.com
chrti v nouzi
ZBK Liberec
Zkouška malých plemen druhého stupně (ZMP 2)

Kritéria pro zkoušku ZMP 2

Celkem - stopa, poslušnost, specialni cviky 300 bodů (minimum 210)

Náplň zkoušky ZMP 2, dosažitelné body

1. S t o p a:
podle ZVV 2   100 bodů (minimum 75)
2. P o s l u š n o s t:
podle ZVV 2   100 bodů (minimum 75)
3. S p e c i á l n í c v i k y:
a) rozlišování cizího předmětu
- první úspěšný pokus ZP 10 bodů
- druhý úspěšný pokus ZP 10 bodů
b) vyhledání ztraceného předmětu psovoda ZP 25 bodů
c) vyhledání cizích předmětů 3 předměty (po 8 bodech) ZP 24 bodů
- ovladatelnost psa ZP 6 bodů
d)hlídání předmětu psovoda Z 10 bodů
celkem   100 bodů (minimum 70)
› Novinky   › Artemis Terra   › Výmarský ohař   › Vše o štěněti   › Co vědět o psech   › Výcvik a výstavy   › Galerie   › Kontakt   › Odkazy   › Sitemap               Created by Jindřich Nečas | Design by Jindřich Nečas 2008

odrazka Výmarský ohař patří mezi nejstarší plemeno kontinentálních ohařů. Jeho původ nebyl nikdy zcela objasněn. Historické prameny uvádějí několik teorií o vývoji plemene. Všechny se opírají o důkazy v podobě fyziognomie a vlastností předků a současného psa, či jeho vloh pro určitý typ práce. Teorie se hodně liší a mnohdy si i odporují. Žádnou z nich nemůžeme považovat za plně ověřitelnou.

Středně velký až velký lovecky upotřebitelný pes. Pracovní pes, s hezkou formou, silný, se silně vyvinutou muskulaturou. Pohlaví psa resp. feny má být jasně vyjádřenou.

Mnohostranný, snadno ovladatelný lovecký pes, s vyrovnanou povahou a vášní pro lovecké upotřebení, se systematickým a vytrvalým vyhledáváním, nikoli však nadmíru temperamentní. Čich pozoruhodné kvality. Ostrý na škodnou a kořistnický, též ostražitý, ne však agresivní. Spolehlivý ve vystavování a při práci ve vodě. Pozoruhodná tendence k práci po střelbě.