cz      uk                                                                                                                              Eva Vošmiková, Havlíčkova 766, 267 51 Zdice, tel. +420 604 440 218, e-mail: artemisterra@seznam.cz
flash
Chovatelské potřeby
Potřebujete krmivo pro psy
nebo kočky? Vodítka, obojky
a vůbec potřeby pro Vaše miláčky ?

více zde ››
Více zde ››

Artemis terra
Chovatelske potreby
www.weimaranerpedigrees.com
chrti v nouzi
ZBK Liberec
Rescue Patrol 8.-13.9.2009

jak na cesty Mezi 8.-13.září jsem měl možnost zúčastnit se 10. ročníku součinnostního cvičení záchranných složek pod názvem Rescue patrol 2009, které probíhalo od úterního večera do nedělního rána v Příbrami a okolí. Cvičení bylo zaměřeno především na mimořádné události s hromadným výskytem poraněných osob a kladlo si za cíl umožnění společné práce všech zúčastněných složek a zkvalitnění jejich vzájemné spolupráce při skutečných zásazích. Rescue Patrol se svými extremními nároky na fyzickou a psychickou zdatnost účastníků řadí k nejnáročnějším cvičením tohoto formátu pořádaným na území ČR. Jako přímý účastník této úžasné akce bych rád popsal vlastní zkušenosti a nově nabité poznatky a zážitky. Byl jsem pozván na poslední chvíli jako náhradník a to přes pražskou ZBK, které bych tímto velmi rád poděkoval. Složení našeho týmu nebylo velké, velitel byl Martin Brandner s fenkou Bárou, členy Lucka Zabová s Meginkou, Radka Poslušná s Buffynou a já s Atreyem. Ještě se k nám připojil Míšo z Košic se svou fenkou Ivou. A teď už k věci! Možná se trochu rozepíšu, ale bude to dáno hlavně obrovským množstvím akcí, které jsme za těch několik málo dní stihli. Po pravdě řečeno, měl jsem už v noci ze středy na čtvrtek, tedy druhý den po zahájení, absolutní výpadek představy o čase a takový zvláštní pocit, že už minimálně týden je jedna katastrofa za druhou. Ale pěkně popořadě ….

Úterý:

Středa:
Tímto skončil středeční program, když bylo asi půl třetí rána čtvrtečního a my se konečně odebrali zpět na základnu, kde jsme postupně pousínali, v domnění, že se trochu vyspíme, jelikož na čtvrteční ráno nebyly plánované žádné přednášky. Ano, chybami se člověk učí a poznali jsme to velmi brzy.

Čtvrtek

Pátek

Sobota

Neděle

Na závěr bych rád napsal, že tohle cvičení pro mě bylo nezapomenutelný zážitek s ohromným množstvím skvělých lidí a neustálým přísunem neocenitelných zkušeností do budoucího života, které kdybych tady měl vypsat, tak je z toho román na pokračování. Takže tímto i děkuji všem organizátorům, figurantům a zasahujícím jednotkám za perfektně prožité dny a doufám, že příští rok se zúčastním již jedenáctého ročníku, abych pobral další skvělé zážitky a poznal nové úžasné lidi.

Jindra a Atrey.


Videa ze cvičení

TV Příbram.cz: Rescue Patrol 2009 (I.) - Zimní stadion, únik čpavku
TV Příbram.cz: Rescue Patrol 2009 (II.) - Dopravní nehoda v centru Příbrami
TV Příbram.cz: Rescue Patrol 2009 (III.) - Vodní kolo Drkolnov
You tube: Rescue Patrol 2009 (I.) - Dopravní nehoda v centru Příbrami
You tube: Rescue Patrol 2009 (II.) - Požár na Orlické přehradě
You tube: Rescue Patrol 2009 (III.) - Zimní stadion, únik čpavku
Příbramský denník: Rescue Patrol 2009 - Dopravní nehoda v centru Příbrami
Příbramsko.eu: Rescue Patrol 2009 - Požár na Orlické přehradě


Články na internetu ze cvičení

Blog Požáry: Rescue Patrol 2009 - Zásah č.1
Blog Požáry: Rescue Patrol 2009 - Další zásahy
Blog Požáry: Rescue Patrol 2009 - Dopravní nehoda v centru Příbrami
› Novinky   › Artemis Terra   › Výmarský ohař   › Vše o štěněti   › Co vědět o psech   › Výcvik a výstavy   › Galerie   › Kontakt   › Odkazy   › Sitemap               Created by Jindřich Nečas | Design by Jindřich Nečas 2008

odrazka Výmarský ohař patří mezi nejstarší plemeno kontinentálních ohařů. Jeho původ nebyl nikdy zcela objasněn. Historické prameny uvádějí několik teorií o vývoji plemene. Všechny se opírají o důkazy v podobě fyziognomie a vlastností předků a současného psa, či jeho vloh pro určitý typ práce. Teorie se hodně liší a mnohdy si i odporují. Žádnou z nich nemůžeme považovat za plně ověřitelnou.

Středně velký až velký lovecky upotřebitelný pes. Pracovní pes, s hezkou formou, silný, se silně vyvinutou muskulaturou. Pohlaví psa resp. feny má být jasně vyjádřenou.

Mnohostranný, snadno ovladatelný lovecký pes, s vyrovnanou povahou a vášní pro lovecké upotřebení, se systematickým a vytrvalým vyhledáváním, nikoli však nadmíru temperamentní. Čich pozoruhodné kvality. Ostrý na škodnou a kořistnický, též ostražitý, ne však agresivní. Spolehlivý ve vystavování a při práci ve vodě. Pozoruhodná tendence k práci po střelbě.