cz      uk                                                                                                                              Eva Vošmiková, Havlíčkova 766, 267 51 Zdice, tel. +420 604 440 218, e-mail: artemisterra@seznam.cz
flash
Chovatelské potřeby
Potřebujete krmivo pro psy
nebo kočky? Vodítka, obojky
a vůbec potřeby pro Vaše miláčky ?

více zde ››
Více zde ››

Artemis terra
Chovatelske potreby
www.weimaranerpedigrees.com
chrti v nouzi
ZBK Liberec
Průkaz původu

obrázek Také nazývaný rodokmen; je základním chovatelským dokladem, obsahující údaje o psu či feně: název plemene, pohlaví, jméno, datum narození, číslo zápisu v plemenné knize, tetovací číslo, barvu a druh srsti, adresu chovatele a majitele, údaje o předcích nejméně do třetí generace včetně získaných titulů a ocenění, výsledky chovného svodu, bonitace, výstav, zkoušek, vše potvrzeno plemennou knihou a opatřeno podpisem chovatele. Po splnění všech podmínek stanovených chovatelským řádem příslušného chovatelského svazu vystaví průkazy na předem schválený počet štěňat plemenná kniha, která se zašle chovateli. Dodatečné vystavění průkazu původu (kromě duplikátu) není možné.
Rodokmen je nutný pokuď chceme se psem absolvovat výstavy, hony či některé zkoušky z výkonu. Bez rodokmenu se musí náš pes některých radovánek vzdát.

 

Jsme specialistou na svatby Praha. Vy si jen vyberete místo, čas a vyslovíte svá přání a my konáme! Uděláme maximum pro splnění Vašich snů! Nabízíme dokonalé svatební šaty, perfektní práci svatební vizážistky i chutný catering.

 


DOVOZ PSŮ

Od 1.1.1999 je nutné pro dovezené psy z ciziny předkládat pro zápis do plemenné knihy kromě originálu průkazu původu i exportní certifikát, vydaný kynologickým svazem příslušné země.

PŘIHLÁŠENÍ

Jednou z povinností nového majitele je přihlásit psa po nabytí k evidenci u finančního oboru u příslušného národního výboru v oddělení poplatků ze psů, kde mu bude vydána evidenční známka a stanovena výše poplatku podle příslušné vyhlášky ministerstva financí.

› Novinky   › Artemis Terra   › Výmarský ohař   › Vše o štěněti   › Co vědět o psech   › Výcvik a výstavy   › Galerie   › Kontakt   › Odkazy   › Sitemap               Created by Jindřich Nečas | Design by Jindřich Nečas 2008

odrazka Výmarský ohař patří mezi nejstarší plemeno kontinentálních ohařů. Jeho původ nebyl nikdy zcela objasněn. Historické prameny uvádějí několik teorií o vývoji plemene. Všechny se opírají o důkazy v podobě fyziognomie a vlastností předků a současného psa, či jeho vloh pro určitý typ práce. Teorie se hodně liší a mnohdy si i odporují. Žádnou z nich nemůžeme považovat za plně ověřitelnou.

Středně velký až velký lovecky upotřebitelný pes. Pracovní pes, s hezkou formou, silný, se silně vyvinutou muskulaturou. Pohlaví psa resp. feny má být jasně vyjádřenou.

Mnohostranný, snadno ovladatelný lovecký pes, s vyrovnanou povahou a vášní pro lovecké upotřebení, se systematickým a vytrvalým vyhledáváním, nikoli však nadmíru temperamentní. Čich pozoruhodné kvality. Ostrý na škodnou a kořistnický, též ostražitý, ne však agresivní. Spolehlivý ve vystavování a při práci ve vodě. Pozoruhodná tendence k práci po střelbě.