cz      uk                                                                                                                              Eva Vošmiková, Havlíčkova 766, 267 51 Zdice, tel. +420 604 440 218, e-mail: artemisterra@seznam.cz
flash
Chovatelské potřeby
Potřebujete krmivo pro psy
nebo kočky? Vodítka, obojky
a vůbec potřeby pro Vaše miláčky ?

více zde ››
Více zde ››

Artemis terra
Chovatelske potreby
www.weimaranerpedigrees.com
chrti v nouzi
ZBK Liberec
Pes nebo fena

atrey Pes bývá statnější a schopnější k trvalé namáhavé práci. Bývá tvrdší povahy a otužilejší vůči počasí. Snáší snadněji bolest. Námaha ho tak snadno nezdolá. Při výchově, výcviku a vedení je tvrdší. Tvrdší povaha při výchově a výcviku se považuje za výhodnější, zvláště pro začátečníky. Ovšem majitel takového tvrdého psa nesmí být povahově měkký, jinak si pes dělá co chce. Pohlavní podráždění ovlivňuje nepříznivě tolik cenné a žádoucí vlastnosti psa, jako je poslušnost, přítulnost a ostražitost. Protože se feny hárají téměř celý rok, žije pes vlastně ve stálém pohlavním rozrušení a vyžaduje také stálý dohled. Pes a fena se jako dospělá zvířata zpravidla dobře snášejí. Ovšem mezi dvěma stejně silnými cizími psy se musí rozhodnout, který z nich je silnější. Jen když jeden z nich staženým ocasem signalizuje, že se cítí slabší, zpravidla ke rvačce nedojde. Avšak tato situace se může při příštím setkání změnit a jako dominantní se projeví druhý, původně slabší pes. Pokud se psi perou, jsou v té chvíli vášní slepí a mohou vás pokousat, doporučuje se odtažení za ocas.

airra Fena má obyčejně jemnější nos něž pes. Co jí chybí na mohutnosti, vynahrazuje plně a zcela svou obratností a rychlostí. Je oddanější svému domovu, jako hlídač je nepodplatitelná. Fena je klidná, zpravidla ovladatelnější, ochotnější a měkčí ve výchově a vedení. Ochotněji poslouchá a je daleko přítulnější než pes. V době hárání mění fena své chování. Po hárání je však zase úplně normální, poslušná a výkonná, jako před ním. Dvakrát do roka musíme ovšem dát na fenu pozor a dobře ji izolovat vždy po dobu asi 21 dní, aby nedošlo k nežádoucímu krytí. Fena poprvé hárá již v prvním roce. Říje trvá asi tři týdny, přičemž zhruba 10 dní odkapává z vulvy krvavý výměšek, fena však může krvácet i po celou dobu hárání. Devátého až šestnáctého dne po začátku hárání je fena schopna oplodnění. Březost trvá 56-70 dní, nejčastěji 63 dnů. Fena mívá 4-11 štěňat. Doba kojení trvá 6-8 týdnů. Tvorba mléka sama ustává. Od třetího týdne se štěňata součastně s kojením začínají přikrmovat. Mezi 7-12 týdnem života se štěňata odstavují a chovatel je může zadávat. Nechceme-li mít štěňata, nedáme fenu krýt. Vyloučení pohlavního styku neškodí fenám, stejně jako neškodí psům. Setkají-li se dvě vzájemně si nesympatické feny, můžeme čekat zuřivou rvačku bez jakékoliv dlouhé předehry. Kousání a vážné rány jsou v takovém případě častější než při podobných střetnutí psů. Pokud však jedna z fen uzná nadřazené postavení té druhé, mohou se stát dobrými přítelkyněmi. Dvě feny v domě se také spolu obvykle lépe snášejí, než za shodných okolností dva psi.
› Novinky   › Artemis Terra   › Výmarský ohař   › Vše o štěněti   › Co vědět o psech   › Výcvik a výstavy   › Galerie   › Kontakt   › Odkazy   › Sitemap               Created by Jindřich Nečas | Design by Jindřich Nečas 2008

odrazka Výmarský ohař patří mezi nejstarší plemeno kontinentálních ohařů. Jeho původ nebyl nikdy zcela objasněn. Historické prameny uvádějí několik teorií o vývoji plemene. Všechny se opírají o důkazy v podobě fyziognomie a vlastností předků a současného psa, či jeho vloh pro určitý typ práce. Teorie se hodně liší a mnohdy si i odporují. Žádnou z nich nemůžeme považovat za plně ověřitelnou.

Středně velký až velký lovecky upotřebitelný pes. Pracovní pes, s hezkou formou, silný, se silně vyvinutou muskulaturou. Pohlaví psa resp. feny má být jasně vyjádřenou.

Mnohostranný, snadno ovladatelný lovecký pes, s vyrovnanou povahou a vášní pro lovecké upotřebení, se systematickým a vytrvalým vyhledáváním, nikoli však nadmíru temperamentní. Čich pozoruhodné kvality. Ostrý na škodnou a kořistnický, též ostražitý, ne však agresivní. Spolehlivý ve vystavování a při práci ve vodě. Pozoruhodná tendence k práci po střelbě.