cz      uk                                                                                                                              Eva Vošmiková, Havlíčkova 766, 267 51 Zdice, tel. +420 604 440 218, e-mail: artemisterra@seznam.cz
flash
Chovatelské potřeby
Potřebujete krmivo pro psy
nebo kočky? Vodítka, obojky
a vůbec potřeby pro Vaše miláčky ?

více zde ››
Více zde ››

Artemis terra
Chovatelske potreby
www.weimaranerpedigrees.com
chrti v nouzi
ZBK Liberec
Než si pořídíte výmaráka

voparba Výmarský ohař je lovecký pes, který potřebuje spoustu pohybu (minimálně 3 hodiny denně), aby se udržel v řádné tělesné a duševní kondici. Je posedlý vášní pracovat, a proto by měl být nějak využíván. Svému pánu je oddán a potřebuje jeho společnost. Výmarák je statný pes, s vrozenou ostrostí na škodnou (kočka) i vůči lidem. To znamená, že potřebuje od mala pevně vést.

Svými instinkty je veden touhou po nalezení zvěře. Když výmarák pracuje, pak z celé jeho práce vyzařuje radost.
Pro svůj kvalitní nos, touhu pracovat a ostrost se využívá i jako policejní pes. Ve své všestrannosti se může věnovat i výcviku, který se používá pro služební plenena.

K uchovnění potřebuje loveckou zkoušku. Tato zkouška od Vás vyžaduje spoustu času a péče o psa s výcvikem. Pokud pes umí poslouchat a má dostatečné vlohy, měl by tuto zkoušku zvládnout. Každý by si měl uvědomit, že výmarský ohař je pes lovecký, který by neměl ztratit své největší kvality, jako je jeho touha pracovat a pozoruhodný nos.

Jeho atletická postava a výjímečná barva ho činí módním psem, což vždy plemenu uškodí. Člověk je schopen pro peníze udělat skoro vše a tak zničí i tohoto nádherného psa. Začnou se množit bezpapíroví psi, kteří jsou z chovu vyloučeni. Buď pro hrubé vady ve standardu nebo chování, či měl jejich předky v rukou takový člověk, který neměl na svého psa dostatek času, aby ho mohl ke zkouškám připravit.

Výmarský ohař žije asi dvanáct let, to znamená dvanáct let péče, dvanáct let procházek, dvanáct let výcviku, dvanáct let krmení, dvanáct let lásky ....
› Novinky   › Artemis Terra   › Výmarský ohař   › Vše o štěněti   › Co vědět o psech   › Výcvik a výstavy   › Galerie   › Kontakt   › Odkazy   › Sitemap               Created by Jindřich Nečas | Design by Jindřich Nečas 2008

odrazka Výmarský ohař patří mezi nejstarší plemeno kontinentálních ohařů. Jeho původ nebyl nikdy zcela objasněn. Historické prameny uvádějí několik teorií o vývoji plemene. Všechny se opírají o důkazy v podobě fyziognomie a vlastností předků a současného psa, či jeho vloh pro určitý typ práce. Teorie se hodně liší a mnohdy si i odporují. Žádnou z nich nemůžeme považovat za plně ověřitelnou.

Středně velký až velký lovecky upotřebitelný pes. Pracovní pes, s hezkou formou, silný, se silně vyvinutou muskulaturou. Pohlaví psa resp. feny má být jasně vyjádřenou.

Mnohostranný, snadno ovladatelný lovecký pes, s vyrovnanou povahou a vášní pro lovecké upotřebení, se systematickým a vytrvalým vyhledáváním, nikoli však nadmíru temperamentní. Čich pozoruhodné kvality. Ostrý na škodnou a kořistnický, též ostražitý, ne však agresivní. Spolehlivý ve vystavování a při práci ve vodě. Pozoruhodná tendence k práci po střelbě.