cz      uk                                                                                                                              Eva Vošmiková, Havlíčkova 766, 267 51 Zdice, tel. +420 604 440 218, e-mail: artemisterra@seznam.cz
flash
Chovatelské potřeby
Potřebujete krmivo pro psy
nebo kočky? Vodítka, obojky
a vůbec potřeby pro Vaše miláčky ?

více zde ››
Více zde ››

Artemis terra
Chovatelske potreby
www.weimaranerpedigrees.com
chrti v nouzi
ZBK Liberec
Pes po narkóze

1. Psa necháte dospat (zásadně nebudit) v klidu a šeru. Sledujte, zda normálně dýchá, a zda nemá zapadlý jazyk.

2. Po probuzení, snaze vstávat a chodit proveďte krátké vyvenčení psa.

3. Potom psa opět ponecháte v klidu do doby až se pohybuje bez problémů, nevrávorá a normálně reaguje na povely.

4. Pokuď pes vykazuje normální motoriku a reakce (viz. bod 3.), napojte ho malým množstvím vody nebo slabého čaje.

5. Krmit psa je možné po 24 h, vhodné je rozdělit krmnou dávku prvního dne na třetiny a nakrmit 3 x denně. Další dny je možné krmit psa v obvyklém režimu.

6. Psa je možné zatěžovat výcvikem 48 hodin po provedené narkóze.


› Novinky   › Artemis Terra   › Výmarský ohař   › Vše o štěněti   › Co vědět o psech   › Výcvik a výstavy   › Galerie   › Kontakt   › Odkazy   › Sitemap               Created by Jindřich Nečas | Design by Jindřich Nečas 2008

odrazka Výmarský ohař patří mezi nejstarší plemeno kontinentálních ohařů. Jeho původ nebyl nikdy zcela objasněn. Historické prameny uvádějí několik teorií o vývoji plemene. Všechny se opírají o důkazy v podobě fyziognomie a vlastností předků a současného psa, či jeho vloh pro určitý typ práce. Teorie se hodně liší a mnohdy si i odporují. Žádnou z nich nemůžeme považovat za plně ověřitelnou.

Středně velký až velký lovecky upotřebitelný pes. Pracovní pes, s hezkou formou, silný, se silně vyvinutou muskulaturou. Pohlaví psa resp. feny má být jasně vyjádřenou.

Mnohostranný, snadno ovladatelný lovecký pes, s vyrovnanou povahou a vášní pro lovecké upotřebení, se systematickým a vytrvalým vyhledáváním, nikoli však nadmíru temperamentní. Čich pozoruhodné kvality. Ostrý na škodnou a kořistnický, též ostražitý, ne však agresivní. Spolehlivý ve vystavování a při práci ve vodě. Pozoruhodná tendence k práci po střelbě.