cz      uk                                                                                                                              Eva Vošmiková, Havlíčkova 766, 267 51 Zdice, tel. +420 604 440 218, e-mail: artemisterra@seznam.cz
flash
Chovatelské potřeby
Potřebujete krmivo pro psy
nebo kočky? Vodítka, obojky
a vůbec potřeby pro Vaše miláčky ?

více zde ››
Více zde ››

Artemis terra
Chovatelske potreby
www.weimaranerpedigrees.com
chrti v nouzi
ZBK Liberec
Lovecké zkoušky ohařů

obrázek Podmínkou účasti psa na zkouškách, kromě zkoušek vloh, je předcházející účast na jarním svodu, potvrzená v průkaze původu.

Jarní zkoušky neboli zkoušky vloh-ZV

Posuzují se zejména vrozené vlohy psů. Zkoušky vloh jsou potřebné z chovatelského hlediska, neboť pes na nich nejlépe ukáže vrozené vlastnosti, které nejsou doposud ovlivněné vyšším stupněm výcviku. Jsou důležité také z hlediska kontroly dědičnosti, vhodné pro kontrolu výchovy štěněte a včasné započetí výcviku. Je proto žádoucí, aby se těchto zkoušek zůčastňovalo co nejvíce mladých ohařů.
ZV se mohou zúčastnit ohaři všech plemen a to pouze jedenkrát, než obstojí.

Podzimní zkoušky-PZ

Jejich úspěšné absolvování kvalifikuje ohaře jako lovecky upotřebitelného pro dohledávání a přinášení drobné zvěře. Těchto zkoušek se mohou zúčasnit všichni ohaři, bez ohledu na věk a již dříve absolvované jiné zkoušky.

Lesní zkoušky-LZ

Absolvováním těchto zkoušek získává ohař loveckou upotřebitelnost k dohledávání zvěře v lesních honitbách, kde je plánován odstřel spárkaté zvěře.

Speciální zkoušky z vodní práce-VP

Tyto zkousky jsou vhodné pro psy z oblasti z rozsáhlými vodními plochami, kde se na společných honech loví vodní zvěř. Na těchto zkouškách prokazuje pes vyšší stupeň výcviku a upotřebitelnosti v těchto pro psa náročných podmínkách. Z hlediska snížení vysokých ztrát postřelené vodní zvěře je vhodné, aby v těchto oblastech psi absolvovali tyto zkoušky. Na těchto zkouškách posuzují rozhodčí s kvalifikací pro VZ.

Všestranné zkoušky-VZ

Na VZ se musí prokázat vyšší stupeň použitelnosti psa v lovecké praxi a vyšší uroveň cvičitelů. Ohaři tu dokazují, že jsou skupinou psů, použitelných pro jakoukoli práci na povrchu. Z praktického hlediska by bylo vhodné, aby VZ absolvovalo co nejvíce ohařů. Podmínkou pro účast na VZ je úspěšné absolvování PZ nebo LZ.
› Novinky   › Artemis Terra   › Výmarský ohař   › Vše o štěněti   › Co vědět o psech   › Výcvik a výstavy   › Galerie   › Kontakt   › Odkazy   › Sitemap               Created by Jindřich Nečas | Design by Jindřich Nečas 2008

odrazka Výmarský ohař patří mezi nejstarší plemeno kontinentálních ohařů. Jeho původ nebyl nikdy zcela objasněn. Historické prameny uvádějí několik teorií o vývoji plemene. Všechny se opírají o důkazy v podobě fyziognomie a vlastností předků a současného psa, či jeho vloh pro určitý typ práce. Teorie se hodně liší a mnohdy si i odporují. Žádnou z nich nemůžeme považovat za plně ověřitelnou.

Středně velký až velký lovecky upotřebitelný pes. Pracovní pes, s hezkou formou, silný, se silně vyvinutou muskulaturou. Pohlaví psa resp. feny má být jasně vyjádřenou.

Mnohostranný, snadno ovladatelný lovecký pes, s vyrovnanou povahou a vášní pro lovecké upotřebení, se systematickým a vytrvalým vyhledáváním, nikoli však nadmíru temperamentní. Čich pozoruhodné kvality. Ostrý na škodnou a kořistnický, též ostražitý, ne však agresivní. Spolehlivý ve vystavování a při práci ve vodě. Pozoruhodná tendence k práci po střelbě.