cz      uk                                                                                                                              Eva Vošmiková, Havlíčkova 766, 267 51 Zdice, tel. +420 604 440 218, e-mail: artemisterra@seznam.cz
flash
Chovatelské potřeby
Potřebujete krmivo pro psy
nebo kočky? Vodítka, obojky
a vůbec potřeby pro Vaše miláčky ?

více zde ››
Více zde ››

Artemis terra
Chovatelske potreby
www.weimaranerpedigrees.com
chrti v nouzi
ZBK Liberec
Kynologické cvičiště
Na cvičáku

Poprvé na cvičák a proč?

Pokud chcete aby vás pes poslechl za každé situace, případně s ním chcete skládat zkoušky z výkonu, měli byste se svým psem začít navštěvovat kynologické cvičiště (Základní Kynologická Organizace).

Cvičák je důležitý nejenom proto, aby jste se zde naučili jak svého psa správně cvičit a vést, ale také proto, aby si váš pes zvyknul na cizí prostředí, cizí psy apod.

Správně vedeným výcvikem se velmi výrazně upevňuje vztah psa a majitele.

Kdy je optimální doba pro první návštěvu cvičáku?

Optimální doba pro první návštěvu cvičáku je zhruba ve 3 měsících štěněte, tedy v době kdy je štěně kompletně očkováno. Nejlepší je, vyhledat si příslušnou organizaci ve svém okolí, navštívit ji a informovat se na podmínky členství. Optimální je navštívit organizaci ve výcvikový den a podívat se, jak takový den probíhá - případně porovnat s jinými organizacemi. Ve většině organizací se začátečníkům věnují instruktoři, kteří vám přesně poradí jak psa přivyknout na jméno, na vodítko atd.

Co s sebou na první výcvikový den?

Je dobré přijít první den již vybaven a to především pamlsky pro psa, oblíbenou hračkou, náhradním vodítkem a obojkem. Vodítka je lepší mít dvě, jedno delší (cca 4 m) a jedno krátké. Obojek je nejvhodnější hladký řetízkový, stahovací a jeden klasický kožený. Časem toho pes bude samozřejmě potřebovat více, stopovací šňůru, předmety na stopy, postroj na obrany a další. Také je dobré vzít si s sebou vlastní misku na vodu a deku.

miniodkaz Psí škola Bobík
Iveta Soukupová
Roudnice nad Labem
Mobil: 607 922 506
E-mail:iveso@seznam.cz
› Novinky   › Artemis Terra   › Výmarský ohař   › Vše o štěněti   › Co vědět o psech   › Výcvik a výstavy   › Galerie   › Kontakt   › Odkazy   › Sitemap               Created by Jindřich Nečas | Design by Jindřich Nečas 2008

odrazka Výmarský ohař patří mezi nejstarší plemeno kontinentálních ohařů. Jeho původ nebyl nikdy zcela objasněn. Historické prameny uvádějí několik teorií o vývoji plemene. Všechny se opírají o důkazy v podobě fyziognomie a vlastností předků a současného psa, či jeho vloh pro určitý typ práce. Teorie se hodně liší a mnohdy si i odporují. Žádnou z nich nemůžeme považovat za plně ověřitelnou.

Středně velký až velký lovecky upotřebitelný pes. Pracovní pes, s hezkou formou, silný, se silně vyvinutou muskulaturou. Pohlaví psa resp. feny má být jasně vyjádřenou.

Mnohostranný, snadno ovladatelný lovecký pes, s vyrovnanou povahou a vášní pro lovecké upotřebení, se systematickým a vytrvalým vyhledáváním, nikoli však nadmíru temperamentní. Čich pozoruhodné kvality. Ostrý na škodnou a kořistnický, též ostražitý, ne však agresivní. Spolehlivý ve vystavování a při práci ve vodě. Pozoruhodná tendence k práci po střelbě.