cz      uk                                                                                                                              Eva Vošmiková, Havlíčkova 766, 267 51 Zdice, tel. +420 604 440 218, e-mail: artemisterra@seznam.cz
flash
Chovatelské potřeby
Potřebujete krmivo pro psy
nebo kočky? Vodítka, obojky
a vůbec potřeby pro Vaše miláčky ?

více zde ››
Více zde ››

Artemis terra
Chovatelske potreby
www.weimaranerpedigrees.com
chrti v nouzi
ZBK Liberec
Chovatelská stanice

ARTEMIS TERRA
   Tato chovatelská stanice vznikla 9.7.2002 s registračním číslem 832/02 a snaží se chovat co nejkvalinější výmary.
Pokouším se najít spojení, kterým přinesu novou krev do ČR. Snažím se chovat pro budoucnost plemene a vyvarovat příbuzenské plemenitby. Někteří moji odchovanci mají velmi hezké výstavní a pracovní výsledky. Mým cílem je chovat výborně pracující, funkčně perfektně stavěná a zdravá zvířata. Štěňátka jsou vždy pečlivě plánována a očekávána. Mají mou plnou péči, kvalitní krmení a výbornou socializaci, která je velmi důležitá pro formování jejich povahy. Usnadňuje výchovu a další použití na různé druhy výcviku. V součastné době štěňátka neplánujem. Zatím se chci věnovat hlavně záchranářskému výcviku a dalším psím sportům.
pohar Nejlepší chovatelská stanice 2005 - Klubová výstava Benešov
Nejlepší pár psů 2005 (Airra a Atrey) - Klubová výstava Benešov
Nejlepší pár psů 2004 (Airra a Atrey) - Klubová výstava Benešov

VANDA ANISOK (ČLP/VOK/3827/01) "ENNY"  Champion ČR a Champion SR - chovná fena
Enny    Narodila se 2.3.2000, je to dominantní fena s kvalitním nosem a velkou touhou k práci.
Je Champion ČR, Champion SR, odchovala dva vrhy - vrh "A" (10 štěňat) a vrh "B" (11 štěňat). Lovu už se nevěnujeme i když má lovecké zkoušky v I.ceně a podávávala skvělé výkony.
Teď děláme převážně záchranařinu. Má záchranářský atest, se kterým se může zůčasnit nasazení a některé vrcholné zkoušky.
[ Vanda Anisok - Enny ]  [ Fotogalerie

AIRRA ARTEMIS TERRA (ČLP/VOK/4760)  Champion ČR - chovná fena
airra    Od začátku jsem plánovala, že si jednu fenku z Enny prvního vrhu nechám. Narodila se 3.4.2003, jmenuje se Airra a je již také uchovněná. Airra má za sebou lovecké zkoušky s upotřebitelností na vodu (tu asi miluje nejvíce), les i pole. Je Champion ČR a odchovala vrh "C" (7 štěňátek). Vyniká špičkovým nosem a velkou ochotou pracovat.
Airra jde ve šlépějích své matky a má také skvělé výsledky v záchranařině.
[ Airra Artemis Terra ]  [ Fotogalerie

Svatební centrum Le Rêve nabízí dokonalé svatební oslavy a to kdekoliv si jen zamanete! Naší specialitou jsou svatby v Praze. Zajistíme pro Vás ty nejkrásnější svatební místa a výjimkou není ani ubytování v těch nejlepších hotelech.

 


ATREY ARTEMIS TERRA (ČLP/VOK/4756)  Champion ČR a Champion SR - chovný pes
atrey    Z vrhu A se k nám vrátil pejsek, kterého jsme postupem času přibližovali k běžnému životu výmarského ohaře a nakonec i uchovnili. Atrey má vynikající a rychlé hledání na poli, dle rozhodčích je vyloženě "nosový pes". Absolvovali jsme s ním i všestranné zkoušky.
Jelikož má velkou chuť do práce a sami nejsme myslivci, tak se stejně jako jeho matka a sestra věnuje záchranářskýmu výcviku. I on dosahuje skvělých výsledků i přes pozdější zahájení zachranářského výcviku.

Máte-li zájem o krytí s tímto vlohovým psem, kontaktujte nás.
[ Atrey Artemis Terra ]  [ Fotogalerie

Vrh A
   31.1.2003 jsem Enny - Champion ČR a Champion SR VANDA ANISOK (ČLP/VOK/3827/01)
nakryla psem z jedné z nejlepších amerických linií Champion NANI´S AMERICAN YENKEE
a 3.4.2003 jsem se dočkala deseti štěňátek. Šesti holčiček a čtyř kluků.

Vrh B
   5.11.2004 se narodilo 11 štěňátek - 5 pejsků a 6 holčiček
matka: Champion ČR a Champion SR VANDA ANISOK (ČLP/VOK/3827/01)
otec: Nederlands en Internationaal Kampioen Bogëi of Nike's Residence Luxemburgs en Deens Kampioen

Vrh C
   17-18.10. 2005 jsme byli na prvním krytí Airry Artemis Terra a 20.12. 2005 nám narodili štěňátka. Čtyři pejsci a tři fenky.
Krytá byla izraelským psem z kvalitní americké linie. BLUE EYES ZAGRAJ SNUP DOGGY DOG
› Novinky   › Artemis Terra   › Výmarský ohař   › Vše o štěněti   › Co vědět o psech   › Výcvik a výstavy   › Galerie   › Kontakt   › Odkazy   › Sitemap               Created by Jindřich Nečas | Design by Jindřich Nečas 2008

odrazka Výmarský ohař patří mezi nejstarší plemeno kontinentálních ohařů. Jeho původ nebyl nikdy zcela objasněn. Historické prameny uvádějí několik teorií o vývoji plemene. Všechny se opírají o důkazy v podobě fyziognomie a vlastností předků a současného psa, či jeho vloh pro určitý typ práce. Teorie se hodně liší a mnohdy si i odporují. Žádnou z nich nemůžeme považovat za plně ověřitelnou.

Středně velký až velký lovecky upotřebitelný pes. Pracovní pes, s hezkou formou, silný, se silně vyvinutou muskulaturou. Pohlaví psa resp. feny má být jasně vyjádřenou.

Mnohostranný, snadno ovladatelný lovecký pes, s vyrovnanou povahou a vášní pro lovecké upotřebení, se systematickým a vytrvalým vyhledáváním, nikoli však nadmíru temperamentní. Čich pozoruhodné kvality. Ostrý na škodnou a kořistnický, též ostražitý, ne však agresivní. Spolehlivý ve vystavování a při práci ve vodě. Pozoruhodná tendence k práci po střelbě.