cz      uk                                                                                                                              Eva Vošmiková, Havlíčkova 766, 267 51 Zdice, tel. +420 604 440 218, e-mail: artemisterra@seznam.cz
flash
Chovatelské potřeby
Potřebujete krmivo pro psy
nebo kočky? Vodítka, obojky
a vůbec potřeby pro Vaše miláčky ?

více zde ››
Více zde ››

Artemis terra
Chovatelske potreby
www.weimaranerpedigrees.com
chrti v nouzi
ZBK Liberec
Cesty do zahraničí

jak na cesty Pokud cestujete do zahraničí s vašim psem, musíte si předem zjistit, jaká ustanovení platí v zemi, kam máte namířeno, jaké doklady a jaká očkování se vyžadují. Od 1.7.2004 je vyžadován mezinárodní pas také pro vašeho pejska. Dostanete ho k zakoupení na některých veterinách, pokud je váš pes čitelně tetován či čipován. Do některých zemí (npř. Anglie) můžete pouze pokud uděláte vašemu psovi krevní rozbor na vzteklinu cca 6 měsíců předem.

Autem:

Váš pes potřebuje zastávku přibližně každé dvě hodiny. Na odpočívadle mu poskytněte možnost se proběhnout, aby se mohl vyprázdnit. Nabídněte mu také čerstvou vodu. V létě nenechávejte psa v autě, mohl by dostat úpal, dokonce i tehdy, když auto stojí ve stínu. Při cestách trvajících jen několik hodin nedávejte psovi potravu, pak se mu při jízdě neudělá tak snadno zle. Při delších cestách ho můžete nakrmit při delší zastávce, pokud mu není špatně.

Letadlem:

Pokud chcete se svým psem použít letadla, bude to pro vás poměrně obtížné. Velký pes nemá přístup do prostoru pro cestující, pouze malí psíci do hmotnosti 8 kg. Proto musíte psovi zajistit přepravu v klimatizovaném nákladním prostoru, kde je zavřen v přepravce z plastů s mřížovími dveřmi. Slyšela jsem, že pro psa je takový let skutečným mučením. Pokud nemáte jinou možnost cestování, vyžádejte si od svého veterináře bezpečný a neškodný uklidňující prostředek. Psovi dejte do klece nějaký kus svého obnošeného oděvu, aby stále cítil váš pach. Je však lepší si zjistit konkrétní informace u letecké společnosti.
› Novinky   › Artemis Terra   › Výmarský ohař   › Vše o štěněti   › Co vědět o psech   › Výcvik a výstavy   › Galerie   › Kontakt   › Odkazy   › Sitemap               Created by Jindřich Nečas | Design by Jindřich Nečas 2008

odrazka Výmarský ohař patří mezi nejstarší plemeno kontinentálních ohařů. Jeho původ nebyl nikdy zcela objasněn. Historické prameny uvádějí několik teorií o vývoji plemene. Všechny se opírají o důkazy v podobě fyziognomie a vlastností předků a současného psa, či jeho vloh pro určitý typ práce. Teorie se hodně liší a mnohdy si i odporují. Žádnou z nich nemůžeme považovat za plně ověřitelnou.

Středně velký až velký lovecky upotřebitelný pes. Pracovní pes, s hezkou formou, silný, se silně vyvinutou muskulaturou. Pohlaví psa resp. feny má být jasně vyjádřenou.

Mnohostranný, snadno ovladatelný lovecký pes, s vyrovnanou povahou a vášní pro lovecké upotřebení, se systematickým a vytrvalým vyhledáváním, nikoli však nadmíru temperamentní. Čich pozoruhodné kvality. Ostrý na škodnou a kořistnický, též ostražitý, ne však agresivní. Spolehlivý ve vystavování a při práci ve vodě. Pozoruhodná tendence k práci po střelbě.